Warning: Parameter 2 to modChrome_artblock() expected to be a reference, value given in /templates/3/html/modules.php on line 36

Warning: Parameter 3 to modChrome_artblock() expected to be a reference, value given in /templates/3/html/modules.php on line 36

Warning: Parameter 2 to modChrome_artvmenu() expected to be a reference, value given in /templates/3/html/modules.php on line 36

Warning: Parameter 3 to modChrome_artvmenu() expected to be a reference, value given in /templates/3/html/modules.php on line 36

Odsłon:

KILKA SŁÓW O NAS

Nasze Przedszkole usytuowane jest w centrum miasta. Mieści się w przedwojennym budynku, adoptowanym dla potrzeb przedszkola. Znajduje się w spokojnej okolicy w dużym, unowocześnionym w 2013 roku, zazielenionym ogrodzie, który podzielony jest na dwie części: dla dzieci młodszych (z przodu budynku) i dla dzieci starszych (z tyłu budynku). W ogrodzie znajdują się bezpieczne sprzęty, mamy również trampolinę. Nowe zdjęcia z ogrodu pojawią się wkrótce.

alt alt

Naszą społeczność przedszkolną tworzą trzy grupy, podzielone wg wieku dzieci. Żabki - grupa 3 i 4 latków. Biedronki - grupa 4 i 5 latków. Puchatki - grupa 5 i 6 latków. W kazdej grupie jest 25 dzieci. Nasze przedszkole jest niewielkie dlatego panuje tu rodzinna i ciepła amosfera.

"CZY TO CHŁOPIEC CZY DZIEWCZYNKA
U WSZYSTKICH WESOŁA MINKA,
BO SŁONECZKO U NAS GOŚCI
KIEDY TYLE W NAS RADOŚCI.

BO PIĄTE PRZEDSZKOLE TO NASZ DRUGI DOM
NIE PYTAJ DLACZEGO TYLKO DO NAS WSTĄP
"

Przedszkole dysponuje pomieszczeniami i wyposażeniem odpowiednim do właściwego przebiegu procesu wychowawczo-dydaktycznego i opieki (bardzo duże, słoneczne i przestronne sale). Sale zajęć są bogato wyposażone w pomoce dydaktyczne oraz zabawki z atestami. W 2014 roku wszystkie sale zostały pomalowane. Nowe zdjęcia pojawią się wkrótce.

alt  alt alt alt

alt alt alt alt alt

Dzięki temu, że przedszkole jest małe, dokładnie analizuje się tu potrzeby i oczekiwania dzieci, rodziców i nauczycieli. Duży nacisk kładzie się na rozwijanie uzdolnień i zainteresowań naszych podopiecznych. W razie potrzeby dzieciom udzielana jest pomoc przez różnych specjalistów pracujących w naszej placówce: psycholog, logopeda, rehabilitant, terapeuta.

alt   alt

Bieżące rozmowy z rodzicami, obserwacje, organizacja zajęć otwartych, konsultacje i zebrania, badania ankietowe, wywiady służą rozpoznawaniu i zaspakajaniu na bieżąco oczekiwań i potrzeb naszej społeczności przedszkolnej.

Zaangażowani nauczyciele zapewniają wysoki poziom pracy dydaktycznej, wychowawczej i opiekuńczej oraz wykonywanych zadań organizacyjnych.

NASI  SPONSORZY

BUD- LEP -SERWIS
Tomasz  Lepiarczyk
ul. Wyzwolenia  12
41-600  Świętochłowice

Elektrociepłownia  " ELCHO" sp.  z o.o.
ul. M. Skłodowskiej - Curie  30

Serdecznie dziękujemy
Państwu Gurbiel, Państwu Lepiarczyk,
Państwu Łabędzkim, Państwu Leduchowskim
i wszystkim innym, którzy nam pomagają.

Pracownia Techniczno-Dentystyczna

Jakub Przybylak, Sabina Przybylak
ul. Ks. Gawliny 6
41-506 Chorzów

Górnośląskie Stowarzyszenie Społeczne "Odnowa"
ul. Powstańców 70/3

Marian Pacocha Pogotowie Elektryczne
ul. 3 Maja 117b/1

PHU Kow-Bud Józef Kowalski
ul. Katowicka 160

Jadwiga Fidura Omnibus
ul. Jedności 10/42a

Service System
ul. Gwarecka 15/21
41-500 Chorzów

Instal-Team. Zakład Instalacji Wod.-Kan.
Zdzisław Szwajkowski
ul. Katowicka 130a/2